Yaz Tatili İçin Alternatif Bir Rota: İnkumu

0

Bartın’dan Liman(Boğaz) yolunu takip ederek ulaşabileceğiniz ve Bartın’a sadece 20 dakikalık uzaklıktaki bu sahil beldesi, Karadeniz doğasının tüm güzelliklerini kendinde toplamış durumda. Özellikle yaz aylarında sadece çevre il ve ilçelerden değil tüm yurttan gelen yüzlerce turisti ağırlayan İnkumu; muhteşem havası, temiz denizi, plajları ve yemyeşil doğasıyla tatilin ilk adresleri arasında.

Bölgede yaz aylarında oluşan talebi karşılamaya yönelik yeterli sayıda İnkumu otelleri, misafirlerini kusursuz bir hizmet anlayışıyla karşılamakta. Sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği bu sahil kasabasında her bütçeye ve her konaklama zevkine göre bir tesis mevcut.

İnkumu’nda bütçenize uygun otel, pansiyon ve apart daire bulabilirsiniz. Genel olarak sahil şeridi üzerinde konaklama yerleri mevcut olduğu için çoğu deniz manzaralı ve orman manzaralı konaklama yeridir.Bölgede hizmet veren tüm tesisleri fiyat bakımından incelediğimiz zaman İnkumu pansiyon fiyatları oldukça ekonomik. Otellerden ziyade evinin rahatlığını arayan kalabalık aileler ve arkadaş grupları İnkumu apartları ve günlük kiralık daireleri tercih ediyor.

Bölgede deniz suyu sıcaklığı Temmuz ayından Eylül ayına kadar rahatça yüzmeye elverişli bir sıcaklığa ulaşmakta. Yazlıkçıların ve tatilcilerin ilgi odağı olan İnkumu’nun harika plajında yüzdükten sonra güneşin tadını çıkarabilir ve bronzlaşabilirsiniz. Ayrıca gün içinde yürüyerek harika doğasını keşfetmek için trekking yapabilir veya mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz.

İnkumu aynı zamanda yöresel restoranlarıyla da damağınız şenlendirebileceğiniz lezzetleri sunmakta. Karadeniz mutfağından seçilmiş özel menülerden deniz ürünlerine kadar birbirinden lezzetli mezeleri ve yemekleri bu şirin beldede hizmet veren restoranlarda denebilirsiniz. Unutmadan ünlü gün batımı kayasında güneşi batırabilir ve harika manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında da İnkumu’nun ünlü kafelerinde bir şey yudumlayabilir ve sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Biraz da yakın çevreyi keşfetmek isteseniz İnkumu – Mugada arasında bulunan Güzelcehisar kasabasını ziyaret edebilirsiniz. Bu küçük ve şirin kasaba adını, Türkiye’de tek olan 80 milyon yıllık lav sütunlarına ev sahipliği yapmasıyla duymuştur. Güzelcehisar’ın sahil boyunca lav akıntısıyla oluşmuş kayalar yemyeşil doğa ve masmavi denizle birleşince gelenlere doğa harikası bir görüntü sergiliyor.

12 Temmuz 2017 |

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.