İnkumu Plajı ve Çevresindeki Konaklama Yerleri Tanıtım Sitesi – İnkumu.com

İnkumu Bartın’a 20dk. uzaklıkta Amasra’ya ise 35dk uzaklıkta bir tatil beldesidir. Yemyeşil doğasını görmek ve denize girmek için İnkumu yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Batı Karadeniz’in en güzel plajına sahip bu yerde konaklamak için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Doğasının ve plajının etkileyici güzelliği, dağın yamacına kurulmuş yazlık evleri ve yöresel restoranlarıyla yazın tadını çıkarabileceğiniz şirin bir beldedir İnkumu.

İnkumu Plajı & Deniz Deniz Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

İnkumu plajı yıl boyunca açıktır ancak yüzmek için uygun sezon Haziran-Eylül aarasında başlamaktadır. Bartın Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılan plajda yeşil ve kırmızı bayrak uygulaması yapılmaktadır. Yeşil bayrak plajın yüzmeye uygun olduğunu belli eder.

İnkumu’na Nasıl Ulaşılır ?

Bartın İnkumu sahil beldesine Bartın’dan Liman(Boğaz) yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Detaylı harita ve inkumu konumu Nasıl gidilir ? adresinde

Bartın merkezden Otobüsle ulaşım için İnkumu Özel Halk Otobüsleri’ni tercih edebilirsiniz.

İnkumu Güzelcehisar Plajı ve Lav Kayaları

Güzelcehisar, İnkumu – Mugada arasında bulunan küçük kasabadır. Türkiye’de tek olan 80 milyon yıllık lav sutunları’nın bulunduğu ve bölgenin turizme kazandırılması için  plaj üzerine yürüyüş yolu inşa edilmiştir. Bu yol kayaların panoramik görünümü için güzel olsa da plaj kullanımı açısından sürekli eleştirilmektedir.

Amasra’dan İnkumu’na Ulaşım

Doğal güzellikler cenneti Amasra, tarih ve denizin birleştiği bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Fatih Sultan Mehmet hanın değimiyle “Dünya’nın Gözbebeğidir”. İnkumu Amasra’dan sonra gelen ve bölge için doğal cennet niteliğindeki bir tatil beldesidir. Amasra İnkumu arası 35km uzaklıkta yaklaşık 40dk sürmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.